Hambaravi ja suuhügieen

Suuhügienist Marju Luht

 

Vastuvõtule on võimalik registreeruda ka interneti teel www.visiit.ee

Teenused:

  • Igemehaiguste ravi

  • Hambakivi ja -katu professionaalne eemaldamine

  • Sooda- ja pärlipesu (Airflow)

  • Suuhaiguste profülaktilised menetlused

  • Suutervise koolitused erinevatele sihtgruppidele

  • Hammaste valgendamine (valgendusgeel ja -kapede valmistamine)
  • Profülaktiline visiit:

(suuhügieeni ja hambasõbraliku toitumise õpetamine, hambakatu diagnostika, hambakatu ja -kivi eemaldamine, hammaste puhastamine pigmendist, hammaste katmine emaili tugevdava ravimiga vms olenevalt olukorrast).

Olenevalt olukorra keerukusest kulub kogu suu raviks üks kuni neli visiiti, väga keeruliste juhtumite korral võib kuluda kuus visiiti.

Ühe visiidi hind:

  1. ​lapsed kuni koolieani 50.-
  2. koolilapsed 70.-
  3. täiskasvanud alates 110.-

Suuhaiguste ennetamine ehk profülaktika

Mõned inimesed usuvad, et vanemaks jäädes on hammastest ilma jäämine normaalne. Kuid see pole tõsi. Igapäevane õige hammaste hooldus hoiab hambad terved. Rutiinselt on vajalik hammaste ja suu eest õigesti hoolitseda, õigesti käituda. Olulised on õiged suuhügieenivõtted ja -vahendid, samuti toitumine - eriti toidu- ja joogikordade jälgimine. Soovitame profülaktilisi protseduure iga 6 kuu järel, et hoida hambad tugevad ja suu terve kogu elu jooksul. See säästab teid keerukatest raviprotseduuridest, hammaste kaotusest ja suurtest kulutustest. 

Profülaktiline visiit sisaldab hammaste ja igemetaskute puhastamist hambakivist, -katust ja (kohvi-, tee-, tubaka-, vms) pigmendist. Samuti personaalselt sobilike suuhooldusvahendite soovitusi ja suuhügieeni õpet. Kaarieseprobleemide puhul on vajalik ka toitumisanalüüs ja erinevad fluoriteraapiad (spetsiaalsed geelid-lakid-pastad). 

Järgides saadud soovitusi, hoiate ära suurema osa probleemidest oma hammastega. Oluline pole tekkinud haigusi ravida, vaid neid ära hoida. Nii toimides säästate oma hambaid, üldtervist ja kulutusi.

Pärlipuhastus - Airflow

Airflow puhastab hammastelt pigmendiplekid ja hambakatu, aidates saada  säravam ja puhtam naeratus. Mitmed toidud ja joogid, nagu kohv, tee, tume leib, mustikad, punane vein jt soodustavad hammaste värvimuutusi ehk tumedaks parkumist. Sama teevad ka tubakatooted ja mõned suuloputusvedelikud. Airflow puhastab hammastelt plekid, hambakatu ja pehme hambakivi. Puhastamine toimub tõhusa vee-õhuvooluga, mis sisaldab peenpoleerimise pulbrit. Peale puhastamist on hambad siledamad ja suu värske. Tugeva hambakivi eemaldamiseks ei piisa vaid Airflow-puhastusest.

Pigmendi ja pehmete ladestuste õigeaegne eemaldamine aitab ära hoida hambakivi teket, samuti hambakaariest ja igemehaigusi.

*Airflow ei sobi kasutamiseks kui teil on hingamishäired nt astma ja bronhiit.*

 

Loe lisaks:

Beebi suuhooldus http://www.hambaarst.ee/artiklid/39301/

 

 

Kohtumiseni!