Hambaravi ja suuhügieen

HAMBAARST KERSTI KASEMETS

Dr Kersti Kasemets teostab hammaste raviprotseduure nagu hambatäidiste asetamine ja juureravi.

 

Hambakaariese ravi sõltub kahjustuse ulatusest. 

  1. Profülaktiline ravi - kui kaaries on varases staadiumis ja ei ole veel tekitanud auku, võib hambaarst soovitada fluoriidiravi, mis aitab emaili tugevdada ja kaariese arengut peatada. Lisaks on vajalik suuhügieeni tõhustamine ja toitumisharjumuste korrigeerimine. Vajalik on visiit suuhügienisti vastuvõtule, kes juhendab ja teostab vajalikud protseduurid.

  2. Hambatäidiste asetamine – kui kaaries on juba tekitanud augu, tuleb kahjustatud osa hambast eemaldada ja seejärel täita täidismaterjaliga (komposiit, klaasionomeer). See taastab hamba kuju ja funktsiooni. Lisaks on vajalik suuhügieeni tõhustamine ja toitumisharjumuste korrigeerimine. Vajalik on visiit suuhügienisti vastuvõtule, kes juhendab ja teostab vajalikud protseduurid, et vältida uusi kahjustusi.

  3. Juureravi – kui kaaries on jõudnud sügavale hamba juureni ja tekitanud põletiku , võib olla vajalik juureravi, kus eemaldatakse kahjustunud hambapulp ning hamba sisemus puhastatakse ja täidetakse.

  4. Kroonid – Kui suur osa hambast on kahjustatud, võib olla vajalik hamba katmine krooniga, mis on vastupidav  ja kaitseb hammast edasiste kahjustuste eest. Meie kliinikus teostab hammaste proteetilist ravi dr Robert Luht.

  5. Ekstraheerimine – Kui hammas on nii tõsiselt kahjustatud, et seda ei ole võimalik päästa, võib olla vajalik hamba eemaldamine. Seda protseduuri teostab suukirurg, meie kliinikus dr Robert Luht.

Pärast ravi on oluline järgida head suuhügieeni, õiget toitumist ja külastada regulaarselt suuhügienisti, et vältida kaariese edasist arengut. Proaktiivne hambaravi aitab säilitada terved hambad kogu eluks.